hedefSektörde güneş takvimi yılı ile neredeyse elli, toplantı takvimi yılı ile ise yüz yaşına yaklaşmış (toplantı sektöründe haftasonu gece yarısı mesaileri sebebi ile biz her yılı yaşadığımıza inanıyoruz) bir ekip olarak kendimize isim bulmak gibi zor bir süreci şirket ortağımız Ata Ceyhun sayesinde hızlıca aşıp, kendimize “Invictus” adını verdik.

Latince “yenilmeyen ruh” ile “muzaffer olan” anlamlarını kapsayan bu kelimenin ilhamı ise İngiliz şairi William Ernest Henley (1849–1903) tarafından 1875 yılında yazılmış, şairin en çok bilinen şiiridir.

Gerçekleştirdiğimiz organizasyonlarda, toplantılarda yaşanılan tatlı-tuzlu her konuda çözüm ararken öğrendiğimiz, hatta artık içimize yerleşmiş diyebileceğimiz  temel düsturlardan biridir; “her problemin bir çözümü olduğu”dur,  yeter ki bu çözümü bulabilelim, bu yolda yenilmeden, muzaffer olana dek ilerleyebilelim.

Invictus şiiri bunu anlatır, hatta rivayet odur ki uzun yılllar hapiste kalan Nelson Mandela‘ya davasında devam etmesi için ilham veren de bu şiir olmuştur. Hiçbir zaman yaptığımız işin, Mandela’nın davası kadar zorlu olduğunu iddia edemeyiz, ancak en basit hali ile sevdiğinize  bir doğumgünü partisi düzenlerken yaşadığınız (hangi mekan, ne zaman, menü ne olursa daha iyi olur, ne giyelim ile başlayan) sorularının da ötesinde kendi uluslararası dernekleri ile profesyonel bir meslek haline gelmiş toplantı ve organizasyonları sektörü de şahsına münhasır birçok yönü ile proje sorumlusunu bir dertten diğerine savurma konusunda fazlası ile başarılıdır.

Uzun yıllardır, çok keyifle yaşadığımız mesleğimizi bu defa yeni bir çatı altında, yine aynı keyifle, biraz daha huzurlu, biraz daha aldığımız öğretilere kendi yorumlarımızı katarak ama daima çözümcü daima mükemmele en yakın olması çabası ile devam ettiriyoruz.

Siz değerli misafirlerimize birlikte olduğumuz her toplantımız, gezimiz ve organizasyonumuzda birazcık da olsa bu keyfi paylaşabiliyorsak, olursak ne mutlu bize diyeceğiz.